Vejetaryen Diyeti

1349

Hala alternatif mi arıyorsunuz? Yüksek proteinli bir diyetle rahat değil misiniz?

İnsanlar sağlık konusunda daha bilinçli hale geliyor. Son birkaç yıldır, gittikçe daha fazla diyet planı çıkıyor. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı için ipuçları ve rehberlik sağlayan sağlık ve fitness kalabalık kitap raflarıyla ilgili kitaplar. Ancak fark edilirse, popüler diyetlerin çoğu protein tabanlıdır.

Diyetinizde bir dönüş yapmak istiyorsanız, protein diyetinden biri, başka bir alternatif diyete de göz atabilir. Yaşam Seçimi Diyeti olarak adlandırılan Dr. Ornish Diyetinden bahsediyoruz. Size neyin olmadığını söyleyelim – yüksek proteinli bir diyete dayanmıyor. Aksine vejetaryen kökenlidir.

Bu aslında 1993’te tanıtıldı ve insanlar hala çok etkili buluyor. Bir vejetaryen diyet olmasına rağmen, Dr. Ornish, insülin rolüne ve kilo kaybında kan şekeri düzeyini korumaya inanıyor.

Bu diyetin benzersizliğini tartışalım:

Vejetaryen Diyeti

Vejetaryenler ve hatta veganlar bu diyetin rahatlığında yayabilir. Daha dengeli bir diyet ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı istiyorlarsa alabilecekleri bir seçenek. Temel olarak, diyet% 10 yağ,% 15 protein ve en büyük kısmı% 75 karbonhidrattan oluşur.

Tıpkı diğer diyetlerde olduğu gibi, yağlar bu diyette o kadar da memnuniyetle karşılanmaz, kötü değil, çünkü hepimiz yağların vücudun çalışması için gerekli olduğunu biliyoruz. Sadece az miktarda yağ tüketilmelidir.

Diyet Bileşimi:

Süt ürünleri kesinlikle Yaşam Seçimi Diyeti için söz konusu değil. Bu tür yiyeceklere sadece belirli bir yüzde ayrılır.

Yağlar kesinlikle mümkün olduğunca az alınır. Mümkün olduğunca avokado hariç yemekten, et veya hayvansal ürünlerden , kuruyemiş ve tohumlardan, çikolata ve hindistancevizi yemekten kaçının . Diyetleriniz aşağıdakilerden oluşmalıdır; sebzeler, baklagiller, yüksek lifli tahıllar, yağsız süt ürünleri ve yumurta akı.

Disiplin:

Yaşam Tercihi Diyeti için iki çeşit diyet yapısı vardır: tersine çevirme ve önleme diyeti. Tersine çevirme, kalp hastalığı olan veya yüksek kolesterol seviyesine sahip olanlar tarafından alınması gereken diyet anlamına gelir. Ters diyetle karşılaştırıldığında, önleme diyeti daha az katıdır.

Faydaları:

Bu diyetin en güzel yanı, geçici olmamasıdır. Diyet sadece kilo vermeye çalışmaktan ziyade bir yaşam tarzı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin