Tuvalete Sık Çıkmak Zayıflatır Mı?

2277

Gün içerisinde sık sık tuvalete çıkıyorsanız, özellikle de bu durum yemeklerden sonra oluyorsa diyetiniz ve sağlığınız iyi durumda diyebiliriz.

Tuvalete çıkmak metabolizma hızınız ile doğrudan orantılıdır. eğer tuvalete çıkmanız düzenli ve abartılı değilse, vücudunuz için gerekli olan su miktarını alıyorsunuz demektir. Günlük hayatta tuvalete sık çıkanlar gibi idrar yapma konusunda da sıkıntı yaşayanların beslenme düzenlerinde problem olduğu anlaşılmaktadır. Karın ağrısı ve şişkinlik problemleri varsa muhtemelen tuvalete az çıkılıyor demektir.

Halk arasındaki yaygın görüşlerden birisi de diyet yapan kişinin sıkça tuvalete çıkmasını sağlamaktır. İdrara çıkma miktarının sağlıkla ilişkisi olduğu gibi idrar rengi de sağlık ile direk alakalıdır. İdrar renginiz ne kadar açık ve berraksa vücudunuza aldığınız su miktarı o kadar yeterli demektir. Eğer idrar renginiz sarı ise günlük su alımını artırmanız gerekiyordur. İdrar rengi koyu sarı ise sağlık durumunuz kötüdür ve bu böbreklerinize yük olabilir. O yüzden Su alımını acilen artırmalısınız. Buradan çıkaracağımız sonuç idrar rengimiz açık ve berrak olana kadar su içmeliyiz…

Peki tuvalete sık çıkmak zayıflatır mı?

Fazla kilolarından kurtulup zayıflamak isteyen kişilerin diyet yaparken sık sık idrara çıkmalarının artısı olduğu gibi eksileri de vardır. Metabolizma düzeyine uygun bir diyet uygulanarak tuvalete çıkma sıklığı ve miktarı gözlemlenmelidir.

Bölgesel zayıflama yada genel anlamda kilolardan kurtulup zayıflamak için yapılan diyetlerde tuvalete sık çıkmak diyetin olumlu seyrettiğini ve işe yaradığını göstermektedir. Sık tuvalete çıkma durumu metabolizma hızı ile doğru orantılıdır. İdrar yada dışkı ile vücuttan atılan ağırlıklar büyük bir rahatlık sağlama imkanı verir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin