Su Orucu Sağlığı Tehdit Ediyor

453

Kısa sürede fazla kilo vermek isteyenlerin başvurduğu bu diyet aslında bir diyet türü sayılmaz ve sağlıklı sonuçlar almak mümkün değildir. Hiçbir şey yemeden yapılan bu diyette ve benzerlerinde başta hipoglisemi olmak üzere baş dönmesi mide bulantısı gibi yan etkiler mevcuttur.

Sağlıksız kilo kaybı

Sadece su tüketerek ve hiçbir gıda olmadan yapılan su orucunda verilen kiloların yanında sağlıktan bahsetmek mümkün değildir. Kısa dönemde hızlı ancak sağlıksız bir sonuç alınır.

Hastalıklara davetiye

Bu diyet sadece şeker hastaları için değil bütün insanlar için sağlıksızdır. Aynı şekilde buna benzeyen ve sadece kilo vermeye odaklanıp sağlığı arka planda bırakan diğer moda diyetlerin uygulanması da doğru değildir.

Bu tarz diyetlerde alınan kalori değeri çok düşük olduğundan (su orucunda kalori miktarı 0) kişi çok halsiz ve güçsüz düşer. Aynı zamanda bağışıklık sistemi de düşecektir ve bu da birçok hastalığa davetiye çıkaracaktır. Organlarımızın özellikle beynimizin çalışması için kaloriye ihtiyaç varken bu tarz diyetlerin sonucu hastalıktan başka bir şey olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin