İsveç Diyeti Nasıl Uygulanır? İsveç Diyetinin Kuralları

306

İsveç Diyeti Nasıl Uygulanır?

İsveç diyetini uygularken belirlenen kurallara mutlaka uyulmalıdır. Bu kurallara uyulduğu takdirde 7-20 kg arası kilo vermek mümkündür. Üstelik bu verilen kilolar geri alınmaz ve sağlığınızdan da ödün vermezsiniz.

Diyet süreci 13 gün sürer ve hergün en az 2 litre su içilmelidir. İsveç diyetini diğer diyetlerden ayıran özelliklerinden biri de her sabak bir fincan kahve içilmesi gerektiğidir. Burada kahvenin metabolizmayı hızlandırıcı özelliğinden yararlanılır.

Diyet sürecinde belirlenen kahve dışında çay ve kahve içmek kesinlikle yasaktır. Aynı zamanda diyet listesinde önerilenlerin dışında kahvenin içerisine şeker veya tatlandırıcı atmak da yasaktır. İsveç diyetinin kurallarına ve diyet listesine tam olarak uymak çok önemlidir. 13 gün devam eden bu diyeti yarıda bıraktığınızda veya diyet listesine uymadığınızda kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün değildir. Bunun sebebi; düşük kalorili beslenmeye dayanan isveç diyetinde kuralların dışına çıkıldığında vücut yüksek kalorili yiyeceklere ulaşır ve yeniden düşük kalorili besinlere alışması zaman alır. Bu yüzden 13 gün süren isveç diyetine yeniden başlamak için aradan geçen süre 3 ay olmalıdır.

İsveç Diyetinin Kuralları

  • Listede belirtilenlerin dışında çay, kahve ve meşrubat tüketimi yasaktır.
  • Diyet 13 gün sürmelidir.
  • Diyet 6 gün olmadan bırakılmamalıdır.
  • Diyete tekrar başlamak için bırakıldığı andan itibaren aradan 3 ay geçmiş olmalıdır.
  • Günde en az 2 litre su içilmelidir.
  • Diyet listesinde belirtilenlerin dışında tuz ve şeker ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır.
  • Salatalar mutlaka limonlu ve de zeytin yağlı yapılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin