İnsanların Denediği En Garip Diyet Çeşitleri

453

İnsanların en büyük dertlerinden biri de hiç şüphesiz aynaya baktıklarında kendilerini güzel görmemeleri… (Bilinçaltı aynada kendini 10 kat daha güzel gösteriyormuş, ne kadar doğru bilmiyorum 🙂 ) Çoğu insan bu durumu düzeltmek için bir kısmı da kendi sağlığı için diyet yapmaya karar veriyor. Ama bazen farklı birşeyler denemeye çalışıyorlar. İşte daha önce denenmiş bazı garip diyet çeşitleri…

Tenya Diyeti

Tenyanın ne olduğunu bir çoğumuz bilir. Bilmeyenler için söyleyeyim midede oluşan küçük kurtçuklardır ve bizim yediklerimizle beslenirler. İşte can alıcı cümle de bu… İnsanlar kendi içlerinde tenya üretmek için bazı besinleri çiğ olarak tüketirler. Böylelikle kendi yediklerini tenyalara sunarak kilo verebileceklerini düşünürler.

Tenya-diyeti
Tenya-diyeti

Çiğneme Diyeti

İnsanların zayıflamak uğruna denediği bir başka garip diyet türü ise çiğneme diyeti… Bu diyeti deneyen insanlar besinleri ağızlarında gereğinden daha fazla yutarak ve çiğnerler. Böylelikle doygunluğu daha çabuk hissederler. Doygunluğu hisseden kişi ise daha az yiyerek diyete başladığını düşünmektedirler.

Elma Sirkesi Diyeti

Özellikle sabah aç karna içilen elma sirkelerinin yağ yaktığı yada iştah kestiği söylenir. Ancak bu sadece midenize zarar verir.

Bebek Maması Diyeti

İnsanların denediği en garip diyetler arasında bebek maması diyeti de yer almaktadır. Günde yaklaşık 16 kavanoz bebek maması yiyerek hayatını devam ettiren insanlar bunu neden yapıyor anlamış değilim.

bebek maması diyeti
bebek maması diyeti

Burun Tıkama

İnsanlar doğal olarak bazı besinlerin kokusu iştahlarını kabarttığı için o besini tüketmektedirler. Bazı insanlarda buna çözüm olarak yemek yerken burunlarını kapatırlar ve böylelikle daha az yemek yiyeceklerini düşünürler.

Pamuk Topu Diyeti

İnsanlar gerçekten de zayıflamak için her yolu denemiş görünüyor. Bu yöntemde de pamuk topunu meyve suyuna batırıp yutuyorlar. Gerçekten çok mantıklı bir hareket(!)

Pamuk Topu Diyeti
Pamuk Topu Diyeti

Fasulye ve mercimek son derece güzel bir yöntem duruyor. İçerisinde protein gibi önemli besinler barındıran fasulye mercimek insanların diyet listesinde yer aldı. Elbette bir kişi her gün fasulye ve mercimek yemesi ne kadar doğru bilemiyorum…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin