Hızlı Yağ Yakmak İçin Ne Yemeli?

309

Bölgesel zayıflama egzersizlerini uygulayan herkes vücudundaki belirli bölgelerinde biriken yağlanmadan kurtulmak istiyor. Yağ nasıl yakılır? Yağ yakmak için ne yemeli? 

Yağlar, beden sağlığının sürdürülmesi için son derece gereklidir. Ancak bedenin taşıma kapasitesinin üzerinde bir yağlanma söz konusuysa bu durum fazla kiloya neden olur. Uzmanlar, yağ oranının erkeklerde yüzde 15 kadınlarda ise yüzde 22 olması gerektiği konusunda hemfikir. Bu oranların üzerinde çıkan yağlanma estetik olarak rahatsız ettiği gibi çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Bunlarla birlikte oluşan yağları yakmakta oldukça zor ve uzun bir süreçtir. Ancak yapacağınız bazı işlemler ve tüketeceğiniz bazı besinlerle daha kısa sürelerde kolay ve etkili bir şekilde fazlalık yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Hızlı yağ yakımı için vücudunuza uygun bir egzersiz hareketini düzenli olarak yapmalı, abur cuburdan uzak durarak sağlıklı bir beslenme programı ile ince ve fit görünümü elde edebilirsiniz. Peki bölgesel olarak biriken yağlanmanın önüne nasıl geçilebilir? Vücuttaki yağ kütlesini parçalamak için dikkat edilmesi tavsiye edilen önerileri sizler için derlemeye çalıştık. 

HIZLI YAĞ YAKMAK İÇİN NE YAPILMALI? YAĞ YAKIMINI SAĞLAYAN TÜYOLAR

– Bol bol D vitamini alın. Bunu yiyecek içeceklerden alabileceğiniz gibi güneş ışığından da (15 dk gün ışığında kalarak) alabilirsiniz. 

– Sabahları sağlam bir kahvaltıyla güne başlayın. Ancak bunu yaparken protein ağırlıklı bir kahvaltı sofrası kurmayı ihmal etmeyin. 

– Uzmanların metabolizmayı hızlandırdığını her fırsatta dile getirdikleri yeşil çayı sık sık tüketin. 

– Gün içerisinde soğuk duş almaya dikkat edin. Soğuk duş yağların daha hızlı yakılmasını sağlar. 

– Asansör kullanımını azaltın. Günde beş kere merdiven çıkın. 

– Öğlen yemeklerinde ıspanak, fasulye gibi manganez içeren besinler tüketin. 

– Akşam yemeklerinde hem sindirimi hızlandırmak hem de yağlarınızdan kurtulmak için çorba içmeyi ihmal etmeyin. 

– Gün içerisinde kalsiyum almaya özen gösterin. 

– Yatmadan önce küveti tuzlu suyla doldurarak banyo yapın. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin