Evde Kal Sağlıklı Beslen! Korona Diyeti

405

Tüm dünyada görülmeye başlayan ve ölümcül sonuçları olan koronavirüs yüzünden bütün günü evde geçirmeye başladık. Tüm gün evde olmak genelde sağlıksız beslenmeye sebep olabiliyor. İşte evdeyken sağlıklı beslenmek için bazı ipuçları…

Sağlıksız ve sürekli atıştırmalıklardan kaçının

Evde karantinaya alındığınız günlerde çok fazla boş vaktiniz olacak ve bu da elinizin sürekli atıştırmalıklara gitmesi sebep olacaktır. Bu da gereksiz ve sağlıksız atıştırma patlamasıyla sonuçlanacaktır.

Ne yediğinize dikkat edin ve elinizin sürekli atıştırmalıklara gitmesine engel olun. Açlık atakları bastırdığında bunu meyvelerle ve kuru yemişlerle bastırın.

Bağışıklığınızı güçlendirin

Covid-19 hastalığı için şuan herhangi bir aşı veya tedavi mevcut değil. Ama yinede bizim en büyük koruyucumuz bizimle. Bağışıklık sistemimiz!

Sağlıklı ve güçlü bir bağışıklık sistemi, virüs, bakteri ve diğer birçok kötü niyetlilere karşı bir bariyer olarak görev yapar ve vücudu bu saldırılardan korur.

Güçlü bir bağışıklık sisteminin temeli ise beslenmedir. Yeterli ve dengeli beslenmek vücudu hastalıklardan korumanın en iyi yoludur.

İşte sağlıklı kalmak için ve hasta olduğunuzda çabucak atlatmak için yardımcı besinler.

Egzersizi atlamayın

Evde kaldığımız sürece hareketlerimiz normalin çok daha altına inecek ve hareketsiz kalmış olacağız. Evde yapılan egzersizlerle birlikte diyetimizi ve egzersizi kombine edebiliriz. Diyet ve egzersiz arasında bir denge kurmak yaşam tarzını daha sağlıklı hale getirmek için şarttır.

İşte evde yapabileceğimiz egzersizler. Üstelik kilo almamızı da önlüyor.

Yemeği sadece yemek masasında yiyin

Sadece yemek masasında yemek yemeyi alışkanlık haline getirin. Evde geçirilen uzun zamanlarda yatakta yemek yemek en kötü alışkanlıklardan birisidir. Yatakta yemek yemek bakteri ve hastalık yapan diğer mikroorganizmaların çoğalması için potansiyel bir altyapı oluşturmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin