En İyi Diyet Nasıl Yapılır?

982

En iyi diyet; günlük rutinlerinizi aksatmadan ama sağlıksız besinlerden uzak durarak ideal kilonuza erişmeniz ve onu koruyabilmeniz ile mümkündür. İşte en iyi diyet için bazı ipuçları;

  1. En iyi diyetin ilk şartı gereksiz yağlanmaya dur demektir. Bunun için çayı ve kahveyi şekersiz içmeyi en azından denemelisiniz. Çünkü şeker ve yağ birleşince doğrudan yağa dönüşür.
  2. Her zaman taze meyveleri tüketmeye çalışın. Taze meyve bulamadığınız zamanlarda ise kuru meyveleri de yiyebilirsiniz. Meyve yemediğiniz taktirde kan şekeriniz düşer ve buda açlık hissine sebep olur.
  3. Maydanoz fazla suyu atmanızı kolaylaştırır. Ayrıca antioksidan özelliği vardır. Nane metabolizmayı hızlandırır. Bu da yağ yakımını kolaylaştırır. ( Yağ yakmaz) Dereotu ise yemekten 10-15 dk önce yediğiniz zaman açlığınızı yatıştırarak fazla yemek yemenizi önler.
  4. Yeşil sebzelerden yaptığınız salata içerisindeki lif sayesinde hem tok tutar hem de bağırsak hareketlerinizi hızlandırarak sindiriminizi rahatlatır. Ama içerisine attığınız yağ miktarına dikkat edin.
  5. Ana ve ara öğünlerinizi yaşam şeklinize göre ayarlayın
  6. Light ürünler diyetinizde size yardımcı olacaktır. Ancak kalorisi yok zannetmeyin onların da kalorisi var ve aşırı tüketimi kilo alımınıza bile sebep olabilir.
  7. Diyet yapıyorum diyerek kendinizi çok sevdiğiniz yiyeceklerden mahrum bırakmayın. Bu hem sizin moral ve motivasyonunuzu düşürür hem de ilk fırsatta fazla fazla tüketmenize sebep olur. O yüzden diyetiniz de mutlaka sevdiğiniz yiyecekler olsun ve ödül günlerini de unutmayın.
  8. Yemeğin suyuna ekmek bana bana yemeyin. Bu hem fazla miktarda ekmek tüketmenize hem de fazla fazla yağ almanıza sebep olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin