En İyi Diyet Egzersizleri, Evde Kilo Verme Egzersizleri

539

Kilo vermemizde egzersizin en az diyet kadar önemli bir konu olduğunu hepimiz biliyoruz. Egzersiz yaparak hem metabolizma hızımızı artırırız hem de fazla kalori harcayarak hedefimize daha çabuk ve sağlıklı gitmiş oluruz. Ama bazen spor salonları çok sıkıcı gelebiliyor ya da spor salonuna gitmeye vakit bulamayabiliyoruz. O zaman evde sadece 5 dakikanızı ayırarak ideal kilonuza ulaşmanız da size çok yardımcı olacak egzersiz programı. İşte en iyi diyet egzersizleri;

İnverted V Pipe

İnverted V Pipe
İnverted V Pipe

Yüz üstü yere uzanın. Elleriniz de yerde olacak ve bacaklarınızı ellerinize doğru çekerken kalçanız yukarı kalkacak ve V şekli alacaksınız. Sonra tekrar ayaklarınızı kaydırarak ilk başa döneceksiniz. Bu hareketi sayıya takılmadan 30 saniye yapın. Kollar, gövde  ve alt gövde birlikte çalışacak.

W Leg Lifts

W Leg Lifts
W Leg Lifts

Yere sırtüstü uzanın. Bacaklarınız bitişik olsun. Karın kaslarınızdan kuvvet alarak, bacaklarınız dik bir şekilde yukarı kaldırın ve yavaşça indirin. Bu hareketi sayıya takılmadan 30 sn boyunca yapın.

Superman

Superman
Superman

Yüzüstü yere uzanın. Ayaklarınızı ve kollarınızı yana açın. Kendinizi iyice açarak hem kolları hem bacaklarınızı havaya kaldırın. Sayıya takılmadan yine 30 sn harekete devam edin.

Jump Squat

jump-squat
jump-squat

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açık tutun. İyice çömelin ve karın kaslarınızdan güç alarak zıplayın. Daha sonra parmak uçlarınıza düşmeye çalışın. Ayak tabanlarınıza yüklenmeyin. Süreniz yine 30 sn.

Single Leg Lift Jump

Single Leg Lift Jump
Single Leg Lift Jump

Tek bacağınız arkada iken, zemine ellerinizle dokunmaya çalışın ve zıplayın. Sol bacağınız daima havada olsun. Bu hareketi 30 sn yapın. Sonra bacaklarınız sallayıp dinlendirerek diğer bacağınıza geçin ve 30 sn daha yapın.

Push up and Knee Kick

Knee-to-Chest-Push-Up
Knee-to-Chest-Push-Up

Yere uzanın ve şınav pozisyonu alın. Şimdi ise sağ dizinizi sol dirseğinize, sol dizinizi de sağ dirseğinize sırayla değdirmeye çalışın. Bu hareketin süresi de 30 sn, sayıya takılmayın.

Bent Leg Rotating

ben leg rotation
ben leg rotation

Düz durun ve göğsünüzü ileriye kilitleyin. Sağ bacağınızı belinize doğru kaldırın. Dizinizi dairesel hareketlerle bükerek bacağınızı döndürün. Mümkün olduğunca öne doğru 15 saniye kadar döndürün. Aynı bacağı aynı rotasyonu tekrar 15 saniye tekrarlayın. Sağ bacağınızı tamamladıktan sonra sol bacağınıza geçin ve aynı adımları uygulayın.

İp Atlama

İp Atlama
İp Atlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin