Diyetinizi Devam Ettirecek En İyi Taktikler

211

Okumaya diyette kararlı olmak konulu yazımdan başlayalım. Daha sonra burada diyetinizi devam ettirecek bir kaç ipucu paylaşacağım…

Önce Salata

Yemek yemeye başladıktan sonra beyne tokluk sinyallerinin 15-20 dk sonra gittiğini biliyoruz. Bu durumda az çiğneyip hızlı yemek yersek, doyma sinyalleri henüz gitmediği için daha fazla yemek yemiş olacağız. O yüzden yemek yeme hızınızı yavaşlatmanız önemli. Ayrıca başlangıcı salata ile yaparsanız fazla yemek yemenin de önüne geçmiş olursunuz. Böylelikle alacağımız kalori miktarı artmamış olur.

Çeşit Çeşit

Her gün aynı yiyecekleri yemek insanı çok sıkar ve diyeti zora sokar. Tükettiğiniz besinlerde küçük değişiklikler yapmaya çalışın. Böylelikle farklı tatları da almış olacaksınız. Aynı zamanda her besin metabolizmayı farklı tetikler ve bu da metabolizmanızı canlı tutar. Çeşitlilik motivasyonunuzu da canlı tutarak diyetin sürdürülebilirliğini artırır.

Metabolizma Uyuma

Her sabah güne farklı bir kahvaltıyla başlamak hem enerjinizi hem de motivasyonunuzu artıracaktır. Ayrıca kahvaltıda çeşitlilik gün boyu yorgun hissetmenizi engeller ve metabolizmanızı uyarır.

Partner

Partnersiz olur mu hiç? İş ve sosyal hayatınız da diyetinizde size yardım edecek, moral ve motivasyonunuzu artıracak bir diyet partneri seçin kendinize.

Hedef

İdeal kilonuz ne kadar uzak olursa olsun başlangıçta hedefinizi mutlaka küçük tutun. 20 kilo vermeyi amaçlanmaktansa öncelikle 3-4 kilo vermeyi hedef edinin. Bu kısa süreli hedefinize ulaştıktan sonra yeni hedefler edinin…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin