Detoks Diyeti Nedir? Detoks Ne İşe Yarar?

384

Zaman içerisinde hem yediğimiz besinlerden hem de çevresel faktörlerden vücudumuzda toksinler artış gösterebiliyor. Toksinler, vücudumuzu aşırı duyarlı kılan, bağışıklık sistemimizi zayıflatan, kilo artışına sebep olabilen, sağlığa zarar veren, uzun dönemde kansere bile çevirebilen zararlı maddelerdir. Peki yaşam koşulları sebebiyle sürekli maruz kaldığımızı bu toksinlerden vücudumuzu nasıl temizleriz?

Detoks Diyeti

Vücudu, yukarıda anlattığımız toksinlerden arındırılması için yapılan bir diyet yöntemidir. Gerek tükettiğimiz besinlerden gerekse çevresel etkenlerden gelen toksinler vücutta ödem oluşturur. Detoks diyeti ile bu ödemden ve toksinlerden vücut arındırılır. Ancak detoks diyeti bir dönem uygulanır. Bu dönem boyunca vücut dinlendirilmiş olur.

Detoks diyeti vücut sağlığına önemli katkılar sağlamaktadır. Vücudun kendini onarmasına yardımcı olmaktadır. Ancak yılların sebep olduğu toksinlerin tümü 3-5 günde ortadan kalkmayacaktır. Detoks diyeti, sağlık için gerekli olan ve her ay 3-5 sürelerle uygulanması gereken bir diyettir.

Vücudun kendi detoks sistemleri de vardır. Terlemek, idrar yapmak, soluk vermek, dışkılamak… Vücut bu yöntemlerle içerisindeki toksinleri kendisi atmaya çalışır. Günümüz şartlarında yoğun tempo, stres ve sağlıksız beslenme vücudun dengesini bozmakla birlikte çeşitli hastalıklara da davetliye çıkarmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin