Bölgesel Zayıflamak Mümkün Mü?

796

Zayıflama sürecinde hep bacaklarım inceliyor neden göbeğim hala pofuduk diyor olabilirsiniz. Keşke şu göbekten kurtulsam dediğiniz oluyordur. Peki bölgesel zayıflamak mümkün mü? Bölgesel zayıflamak için neler yapmalıyız? İşte bunların tüm cevabı yazımızda…

Kilo alımı, vücudun her noktasında eşit şekilde kendini gösteren bir problem değildir. Çoğunlukla belli bölgelerde biriken yağların üzerine yığılarak bölgesel kilo alma şeklinde kendini göstermektedir. Bölgesel kilo alımı çoğunlukla göbek ve bel kısımlarında görülür.

Ne yazık ki yalnızca diyetle göbek eritmek ya da basen bölgesinin zayıflamasını sağlamak mümkün değildir. Diyet yaparken doğru egzersizleri uygularsanız bölgesel zayıflamayı mümkün kılabilirsiniz.

Kişi, diyetle aynı anda tüm vücudundan kilo vermeye başlar. Eğer bu esnada vücudun bazı bölgeleri ekstra egzersiz uygularsa yağ yakımı bu tarafa yönlenir. Diyet yapan bir bireyin günlük 45 dakika ve daha fazla düzenli yürüyüş yapması ve yürüyüş sonrası yarım saatlik bölgesel hareketlerle desteklemesi, kilo kaybına, kas korumasına ve bölgesel zayıflamada etkili olabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin