A Kan Grubu Beslenme

454

A kan grubu toprakla ilgili veya kültivatör olarak adlandırılır. Ayak üstü yapılan atıştırmalıktan yiyecekler A kan grubuna sahip olan bireylerin uzak durması gerekir. Bu bireylere genel olarak soya proteinleri, tahıl ve sebze ağırlıklı beslenme önerilmektedir. İçeriğine baktığımız da A kan grubu beslenme tipi vejetaryen diyetine benzemektedir.

A kan grubuna sahip bireylerin metabolizmaları et tüketimine pek uygun değildir. Mide asitlerinin az olması sebebiyle eti sindirmekte zorlanırlar.

Sindiriminde zorlandıkları bir diğer besin ise süttür. Tıpkı ette yaşadıkları problemleri süt ürünlerinde de yaşayan A kan grubu bireyleri bu besinlerden fazla miktarda tükettiğinde metabolizma hızları düşecektir.

A kan grubundaki bireylerin deniz ürünlerini tüketmelerinde herhangi bir sakınca ve kısıtlama yoktur. Ancak aşırıya kaçmamaları sağlık yönünden önemlidir.

A kan grubu kişilerin sebze tüketmeleri gerektiğini söylemiştik. Ancak bu sebze ve meyveleri tüketirken taze olanlarını tercih etmekte her zaman fayda var. Genellikle doğal sebzeleri tüketmesi önerilen A grubu kişileri domates, biber, lahana ve patates gibi sebzeleri mutfaklarından eksik etmemelilerdir.

A Kan Grubuna Ait Bazı Özellikler

  • Sebze ağırlıklı beslenirler.
  • Bağışıklık sistemleri güçlüdür.
  • Sindirim sistemleri biraz zayıftır.
  • Vücutları ödem yapmaya yatkındır.
  • Diyabet, kanser ve kalp hastalıkları açısından risk grubu altındadırlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin