30 yaşına gelmeden mutlaka okunması gereken kitaplar

344

Sizlere 3O yaşına gelmeden önce mutlaka okumanız gereken kitapların bir kısmını sunuyorum. Bu kitaplar tam bir baş yapıt niteliğinde. Okuduğunuz zaman hayal dünyasında kaybolacağınız bu kitaplar sizin hayata bakış açınızı değiştirecek ve hayatınızın anlam kazanmasını sağlayacak nitelikteler.

ANNA KARANİNA-TOLSTOY

Aşkı yüzlerce yazar tarafından ele alınmış bir konudur ancak dünyaca ünlü Rus yazar Tolstoy’un “Anna Karenina”sı gibi destansı olanı pek yoktur. Anna Karenina, 19. yüzyıldaki Rus aristokrasisinde yaşanan bir yasak aşk hikayesi.

AŞK VE GURUR-JANE AUSTEN

Klasik dönem romanları arasında önemli bir yere sahip olan “Aşk ve Gurur”, 18. yüzyıl İngiltere’sinde geçen unutulmaz bir aşk hikâyesini konu alıyor. Orta halli bir ailenin zeki ve neşeli kızı ile kibirli ve mağrur olmasının yanı sıra son derece dürüst ve varlıklı genç bir adamın neredeyse nefretle başlayan ilişkilerinin büyük bir aşka dönüşünü anlatan bu kitapta, biri gururlu diğeri ön yargılı iki insanın zaman ilerledikçe yanıldıklarına ve birbirlerine yaptıkları onca haksızlığın yalnızca aşkla telafi edilebileceğine şahit olacağınız muhteşem bir roman.

BÖYLE BUYURDU ZERDÜŞT-NIETZSCHE

Tam adı “Böyle Buyurdu Zerdüşt: Herkes ve hiç kimse için bir kitap” olan eser, dâhi Alman filozof Friedrich Nietzsche’nin felsefesini anlattığı en önemli eserdir.Nietzsche’nin felsefî görüş ve kavramları açısından çok önemli bir yer tutmaktadır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin