0 Kan Grubu Beslenme

351

0 kan grubu avcı olarak adlandırılır. 0 kan grubundan olan bireylerin diyeti büyük oranda et, balık, kümes hayvanları ve bazı sebze meyvelere dayalı yüksek protein içerir. Ancak tahıl, kurubaklagil ve süt ürünleri tüketimi sınırlı olmalıdır. Tanımına baktığımız zaman plaeo diyetine benzerlik gösterdiğini anlıyoruz.

0 kan grubu bireylerini mide asitleri oldukça güçlüdür. Hatta bir çoğunun ülser gibi mide şikayetleri vardır. Mide asitlerinin güçlü olması sayesinde eti de kolayca sindirebilirler. Ancak asit oranını dengelemek için sebze ve meyve tüketimine özen göstermeleri gerekmektedir.

0 kan grubuna sahip bireylerin kilo vermelerine engel teşkil edecek şey, tahılların içerisinde bulunan glütendir. Bu sebeple bireylerin tahıl ürünlerine kısıtlama getirmeleri gerekmektedir. 4

0 kan grubundan olanların yemeklerinde sıvı yağ kullanmaları tavsiye edilir. Özellikle zeytin yağı gibi doymamış yağları tüketmeleri kalp damar sağlıklarına katkıda bulunacak ve kolesterol düzeylerini dengede tutacaktır.

0 Kan Grubuna Ait Bazı Özellikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin